MerveGolcuk
MerveGolcuk 30 Mar 2018
0

Bir sonraki

Bitcoin Nedir? Nasıl üretilir? Ne işe yarar? Kimler yönetiyor? Abdullah Çiftçi CEVAPLIYOR!
01 Oct 2018
Bitcoin Nedir? Nasıl üretilir? Ne işe yarar? Kimler yönetiyor? Abdullah Çiftçi CEVAPLIYOR!
admin · 843 Görünümler

BİTCOİN GİBİ SİZİ ZENGİN EDEBİLECEK ALTCOİNLER!

 941 Görünümler
İçinde Altcoin

Önemli not: Bu video bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar çok hızlı yükseldiği gibi, çok hızlı düşebilen paralardır. O nedenle her zaman bu tarz yatırımlarda sorumluluğun sizde olduğunu ve olası bir kayıpta sizi üzmeyecek miktarlarda yatırım yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kripto paralar, özellikle Bitcoin'in son yıllarda müthiş bir ivme ile değerlenmesinin ardından birçok kişinin odağına girmiş durumda. 2012 yılının başında 1 Bitcoin yaklaşık 5 dolardı. Yani o zamanlar 500 dolarlık yatırım ile Bitcoin almış olsaydınız, bugün yaklaşık 1.6 milyon dolarlık bir servetin sahibiydiniz.

Peki Bitcoin ya da kripto para treni kaçtı mı, yoksa yeni mi başlıyor? Bu videomuzda, bu konuya yatırım yapmak isteyenler için son dönemde çok konuşulan bazı kripto paralara yakından bakıyoruz.

Son dönemde adından söz ettiren kripto paralar
Ethereum

Ethereum, ilk kez Vitalik Buterin ve ekibi ile Amerika’da 2015 yılında gerçekleştirilen Bitcoin konferansından tanıtılmıştı. 2017 yılının başında 8 dolar civarında seyreden kripto para, bugün 775 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Çalışma mantığı olarak Bitcoin ile benzer olduğu kadar benzemediği de birçok nokta olan kripto para için Buterin şu ifadeleri kullanıyor: "Eğer kripto paralar ile dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırıyorsak ve Bitcoin’i altın, Litecoin’i gümüş olarak kabul ediyorsak, Ethereum petroldür. Çünkü Ethereum’un altında yatan teknoloji dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağı olacaktır. Dünyada petrol nasıl bir çok sektör ve teknolojide kullanılıyorsa Ethereum teknolojisi için de aynı şey geçerlidir. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak."
IOTA

Nesnelerin interneti konsepti için geliştirilmiş bir kripto para. Nesnelerin interneti konseptinin 2020 yılında dünyada oldukça önemli bir konu olacağını düşünürsek, bu alt coin oldukça dikkat çekici.

Bitcoin’den farklı olarak Tangle teknolojisini kullanan bu para birimi için, Bosch grup daha birkaç gün önce önemli derecede IOTA coin aldığını açıklayarak bu para birimini desteklediğini açıkladı. Şu anda 1 IOTA yaklaşık 5 dolar.
Ripple
Eş zamanlı küresel bir ödeme ağı olarak tanımlanan ve Blockchain’i kullanarak hızlı ve uygun fiyatlı komisyonlarla global olarak para alışverişini amaçlayan Ripple'ın arkasında American Express ve Axis Bank gibi büyük isimler yer alıyor.

2014 yılında 0.4 dolar yani 40 cent olan para birimi, şu anda 0,7 dolar yani 70 cent civarında.

Litecoin
Litecoin, Bitcoin temelli birkaç kripto paradan biri. Ethereum’da söyldiğimiz gibi eğer Bitcoin altın ise, Litecoin gümüş olan bir altcoin. Bitcoin’e göre daha hızlı transfer sunan kripto para birimi, bu sayede Bitcoin’e rakip değil ona bir alternatif olarak oldukça tutuldu.

2013 yılında 1 Litecoin 4 dolar iken, şu an 326 dolar civarında.

Electroneum

Electroneum ise mobil teknolojileri baz alan bir kripto para. Birçok kripto paradan farklı olarak mining işlemini akıllı telefonunuzla dahi yapabiliyorsunuz. Şu anda Electroneum 0.07 dolar, yani şu an yapacağınız 10 dolarlık bir yatırım eğer bu para gelecekte değerini arttırırsa ciddi bir mebla edebilir.

Bu coin’in amacı akıllı telefonlar üzerinden insanların birbirine kolay, hızlı ve düşük komisyonlarla para gönderebilmesi.
Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►https://goo.gl/ylUFmZ

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► https://goo.gl/IIKYIK

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►► https://goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► https://goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►https://goo.gl/vTwhws
Google+ ►► https://goo.gl/6jRF18

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Facebook Yorumları

Bir sonraki

Bitcoin Nedir? Nasıl üretilir? Ne işe yarar? Kimler yönetiyor? Abdullah Çiftçi CEVAPLIYOR!
01 Oct 2018
Bitcoin Nedir? Nasıl üretilir? Ne işe yarar? Kimler yönetiyor? Abdullah Çiftçi CEVAPLIYOR!
admin · 843 Görünümler